Během šňůry dvanácti koncertů nazvaných My Songbook představí skladby ze své připravované stejnojmenné desky. Na ní vzdává hold tvůrcům nestárnoucích písní, s nimiž se Češi setkávají již během školních let při hodinách hudební výchovy. Zazní originální variace na české evergreeny jako jsou Holubí dům, Tulácký ráno či Dej mi víc své lásky.

„Hodně skladeb je ze zpěvníku Já, písnička, co jsme měli na hudebce v Novém Jičíně. Vždy se mi hrozně líbily, umím je nazpaměť a pořád ve mně rezonují. Jen jim dávám jiný žánr,“ řekl Kačo v nedávném rozhovoru pro Deník.cz. „Stejně hluboko mám posazené romské písničky z domova. Že je dávám do svých skladeb, je moje česko-romská hrdost,“ dodal.

Věří, že spousta Čechů má stejně jak on na tyto melodie vzpomínky a dokážou je přenést v čase. „To je krása hudby. Rád bych vás pozval na společný výlet časem, kde budeme mít prostor pro své sny,“ zve na turné Tomáš Kačo.

V Česku naposledy vystupoval loni na podzim. Od předsedy Senátu Miloše Vystrčila dostal stříbrnou medaili a zahrál v Míčovně Pražského hradu za přítomnosti nejvyšších představitelů země, včetně prezidenta republiky Petra Pavla, pod jehož záštitou se koncert konal.