Určitě nejvíc vzrušených debat vzbudila kontroverzní komedie pražského Divadla v Dlouhé Láska a peníze.

Silný zážitek

„Spousta lidí mi vyčítala, že tato inscenace není komedií, že na Grand Festival smíchu vůbec nepatří. Ale určitě vyvolala v divácích silný zážitek. Když publikum zažije katarzi, která potěší, pobaví a ještě obecenstvu něco dá, tak je pak emoce mnohem větší, než když se celé přestavení člověk směje jenom banalitám," je přesvědčena dramaturgyně, která už nyní pracuje na čtrnáctém ročníku festivalu.

„Věřím, že i příští ročník přinese představení, která nás všechny budou bavit a těšit," doufá Jana Uherová.
„Myslím, že pardubický festival má svůj smysl. Beru ho něco jako očistné lázně," sdělil jeden z patronů festivalu, herec a režisér Lumír Olšovský. „Věřím, že i když v Pardubicích nebudou perníky, tak Grand Festival smíchu přetrvá," podotkl další vzácný host, herec Marián Labuda.

Festival do Prahy?

„Dvě a půl hodiny smíchu, to je lepší než dvacet doktorů," doplnil herec Jiří Lábus.
„Pardubický festival určitě má smysl, protože lidé se rádi smějí a herci rádi hrají veselohry," vysvětlila někdejší členka Východočeského divadla Libuše Švormová.
„Jsem rád, že jsem měl možnost poznat divadla i herce, kteří celý týden bavily Pardubice," řekl moderátor Galavečera smíchu Aleš Cibulka.
„Bylo by fajn, kdyby se podobný festival podařilo přenést i do Prahy," podotkl herec a mim Boris Hybner.

„Kdepak! Žádné stěhování do Prahy! Festival smíchu zůstane tam, kde vznikl, tedy v Pardubicích," dodal rázně ředitel Východočeského divadla i festivalu Petr Dohnal.