Mezi návštěvníky Pardubického letního kina byla v úterý večer také výherkyně naší čtenářské soutěže o čtyři volné vstupy do V.I.P. zóny Pernštejn, ale také steaky a piva zdarma – Hana Gabrielová z Kladrub nad Labem. „S Pardubickým deníkem soutěžíme pravidelně celá rodina. Tak jsme byli rádi, že to teď náhodou vyšlo,“ konstatovala šťastná vítězka, která naposledy od našeho listu získala zdarma volné vstupenky na pardubický koncert zpěváka Karla Gotta.

„V Pardubickém letním kině jsme byli v úterý úplně poprvé. Je to pěkný areál a i film Na druhé straně byl zajímavý. Když jsme procházeli červencový program, zaujaly nás také další snímky. Doma to ještě musíme pořádně probrat, ale určitě bychom se sem ještě rádi zajeli podívat. Nabídka je tu opravdu dobrá,“ řekla Hana Gabrielová.

„Osobně mám ráda romantické filmy, dobrodružné pořady nebo tituly, které se týkají podmořského světa,“ líčila vítězka čtenářské soutěže.
„Výhra nám určitě přišla vhod. Steaky máme rádi. Pravidelně se scházíme na zahradě s přáteli a grilujeme,“ prohlásila Hana Gabrielová.

Tento večer po setmění je v případě příznivého počasí na programu v Tyršových sadech film Láska za časů cholery. „Florentino Ariza (Javier Bardem) se jako mladík zamiluje do nádherné Ferminy (Giovanna Mezzogiornoová). Ta ovšem jeho lásku odmítne a její otec ji donutí vzít si váženého lékaře Urbina (Benjamin Bratt). S tím se Florentino nesmíří a stále se o Ferminu pokouší. Ariza je romantický snílek, který z nešťastné lásky padá do náručí 622 jiných žen, Urbino reprezentuje řád a pokrok. Je systematický, cynický a jeho největším cílem je zbavit obyvatele Kolumbie devastujících epidemií cholery. Fermina si záhy uvědomí, že její manželství jí zaručuje bezstarostný život, ale touhu po lásce nezasytí. Když se 51 let poté, co jí Florentino poprvé vyznal lásku, znovu setkávají, Urbino je už po smrti. A oni tak stojí před rozhodnutím, jestli svůj fatální vztah konečně naplní,“ podotkl jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Jan Motyčka na adresu výpravného filmu, v němž se objeví i několik písní od známé zpěvačky Shakiry.

„Snímek natočil britský režisér Mike Newell, který má za sebou divácké hity jako Harry Potter a Ohnivý pohár, Čtyři svatby a jeden pohřeb či Úsměv Mony Lisy,“ prohlásil druhý z provozovatelů letního kina Tomáš Drechsler a dodal, že promítat se bude opět zcela zdarma!