Mezi nominovanými na Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu, která se udělovala o víkendu v Občanské záložně, byla také herečka Sabina Laurinová.

„V této pozici jsem v Přelouči podruhé. Je to pro mne čest. Jsem ráda, že si někdo všimne, jak dělám svou práci a že ji ocení lidé, na nichž mi záleží. Jsou to většinou lidé, co dabingu rozumějí, takže je to pro mne pochvala a zároveň motivace do další práce,“ řekla Sabina Laurinová, které nominaci vynesla role Laurel Sommersbyové ztvárněná herečkou Jodie Fosterovou ve filmu Návrat Sommersbyho.

„Přeloučské předávání cen má zvláštní, příjemnou atmosféru. Není to žádná křeč, je to dost uvolněná chvíle, při níž jsou odměněni ti, kteří si to zaslouží. Věřím, že když budu dobře pracovat, že se tady ještě někdy objevím,“ doufá herečka, jež na ceremoniál dorazila v doprovodu svého otce Františka Laurina, jenž režíroval řadu titulů i ve Východočeském divadle v Pardubicích.

„Když jsem loni dostala cenu za celoživotní mistrovství v dabingu, myslela jsem si, že to je mé poslední ocenění z Přelouče. Mile mne překvapilo, když jsem zjistila, že jsem znovu nominovaná v hlavní ženské kategorii za roli Rosy, kterou si ve filmu Tajemství Santa Vittorie zahrála Anna Magnaniová. Byla to nádherná role, taková silová, úžasná ženská,“ uvedla Růžena Merunková, které se prý ocenění z loňského ročníku velmi hezky vyjímá. „Je mezi knížkami v knihovně,“ pousmála se.

„Letos jsme vybírali z 28 titulů. Rozhodování bylo těžké – zvláště, když vím, kolik práce, námahy, potu a někdy i slz je třeba pro kvalitní dabing,“ poznamenala členka poroty, herečka Martina Hudečková.