Velký zájem vzbudilo třeba čtvrteční promítání romantického snímku Milý Johne. Prostředí městského parku pak přilákalo i spoustu partnerských dvojic.

Dnes bude k vidění český dokumentární snímek Katka, který je možné zhlédnout tradičně od půl desáté večer.

„Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí,“ pravil provozovatel letního kina Jan Motyčka.

„Proč začala brát drogy? Jak sama říká – chtěla se lišit. Dokument začíná v roce 1996 a tehdy devatenáctiletá Katka žije v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích s nadějí na obyčejný život – touží mít přítele, jednou i rodinu. Happy end se však nekoná. Režisérka zaznamenává ve svém filmu rok za rokem Katčin sestup níž a níž na spirále krádeží, prostituce, fyzického i psychického chátrání, na spirále, přerušované jen občasným vzepětím naděje a odhodlání s drogou skoncovat. Její touha je upřímná, droga ale nakonec vždycky zvítězí,“ prozradil Motyčka.

Zda se podaří Katce konečně najít sílu skončit s drogami ve chvíli, kdy otěhotní a budoucí mateřství jí nabídne životní motivaci, se dnes večer dozvědí všichni návštěvníci Tyršových sadů.

Letní kino promítá i v neděli. Na plátně se objeví film slavného a uznávaného španělského režiséra Pedra Almodóvara. Pardubičtí diváci se mohou těšit na režisérův zatím poslední celovečerní film, který nese název Rozervaná objetí. V hlavní roli se představí Penelope Cruzová.

A o čem vlastně nový snímek španělského filmového mága vypráví?

„Před čtrnácti lety se jeden muž stal obětí vážné autonehody, při níž ztratil nejen zrak, ale i ženu svého života. Vzhledem k tomu, že už nemůže režírovat filmy, žije nyní Harry díky psaní scénářů, pomoci své oddané produkční a jejího syna Diega. Rozhodl se žít, aby mohl vyprávět, a díky tomu je stále velice aktivní a atraktivní slepec, jemuž se podařilo vyvinout si zbývající smysly tak, že si vše užívá plnými doušky. Ze svého života vymýtil veškeré události, které se staly před léty. Jenže jedné noci se stane Diegovi nehoda a Harry se o něj stará. Během dlouhých nocí mu začne vyprávět o své minulosti, jakoby to byla jen pohádka, která ho má zabavit. Vypráví příběh nešťastné lásky, žárlivosti a zrady,“ láká diváky na nedělní projekci provozovatel letního kina Jan Motyčka.

(dub)