Hlavní hrdinové, v jejichž rolích se již tradičně představí Paul Walker a Vin Diesel, se na scénu vrací již popáté.
Pod vedením režiséra Justina Lina, jenž si vydobyl ostruhy na předchozích dvou dílech slavné akčně závodní série, se potkávají všichni staří známí, které tentokrát doplňuje i akční hvězda první velikosti Dwayne Johnson.

Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria.

Plán ke svobodě za sto milionů dolarů

Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 milionů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený.

Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson).

Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještěže mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší.

V Riu zůstaneme i zítra, kdy přijde řada na animovaný snímek nazvaný podle místa, kde se odehrává, tedy brazilského Ria.
Film je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svojí paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Tam se vše komplikuje…

(msu)