Tento snímek přinese řadu hollywoodských hvězd, například Colina Firtha nebo Nicole Kidmanovou, kterou diváci mohou znát například z fantasy filmu Zlatý kompas.
Snímek byl natočen v loňském roce a režie se chopil Jonathan Teplitzky. Doba trvání filmu je necelé dvě hodiny.

„Britský důstojník Eric Lomax padl během druhé světové války do japonského zajetí, kde zažil nejen nepředstavitelnou dřinu a hladovění při stavbě železnice, ale také děsivé mučení. Film Koleje osudu sleduje jeho osud za války i mnoho let poté. Potkává ženu, o níž ani nesnil, vezme si ji a s pomocí jejího citu se s tehdejšími zážitky snaží vyrovnat. S podporou své ženy Patti a nejlepšího přítele Finlayho se vydává do Thajska po stopách svého utrpení. Na místě zjistí, že jeho tehdejší trýznitel, důstojník Takaši Nagase, stále žije. Touha po pomstě ho žene do Japonska, aby svou noční můru konfrontoval a za jakoukoliv cenu se jí navždy zbavil," přiblížil děj filmu promotér Pardubického letního kina Jan Motyčka.

Až do konce srpna mají zájemci možnost vidět atraktivní filmy pod širým nebem. Promítání začíná opět od jednadvaceti hodin a vstup je jako již tradičně zdarma.
Kvůli rekonstrukci Tyršových sadů je vchod do kina posunutý o dvě stě metrů.