Letos Pardubické letní kino začalo dříve než obvykle. Na první a zatím neoficiální bezplatné promítání přišly ve středu večer do areálu u skateparku stovky návštěvníků.

Projekce filmu Everest byla součástí doprovodného programu Českých akademických her, které hostila pardubická univerzita. Příjemně překvapila kvalitnějším zvukem a obrazem.

„Jsem ráda, že kvůli akademickým hrám do města přijelo množství sportovců. Doufám, že měli možnost poznat, že Pardubice nejsou jen městem perníku, ale také univerzitním, sportovním a kulturním městem," sdělila prorektorka univerzity Jana Kubanová.
2 MĚSÍCE, 62 FILMŮ
Letos se pod širým nebem bude promítat už po jedenácté. Na milovníky stříbrného plátna čeká dvaašedesát filmů rozličných žánrů 
i zemí původu.

„Letní kino je celorepublikovým fenoménem. Považuji ho za skvělý nápad. Doufám, že se vydaří i letošní ročník," uvedl ve středu večer pardubický primátor Martin Charvát.

DNES? LÍDA BAAROVÁ

Letní večery u skateparku dnes oficiálně zahájí životopisné drama Lída Baarová. Jde o příběh české herečky, která ve 30. letech minulého století okouzlila Německo i muže, co mu vládli. Nakonec musela ještě před začátkem války z Berlína uprchnout. I ve své vlasti se pak setkala s výsměchem.

Na promítání, které odstartuje po setmění po půl desáté večer, by měla zavítat také představitelka zestárlé Lídy Baarové – herečka Zdenka Procházková.