Cenu Genia smíchu 2013 za mimořádný přínos v divadelním komediálním žánru obdržel na 13. ročníku Grand Festivalu smíchu herec Lubomír Lipský. „Chtěl bych za tuto krásnou cenu pardubickému festivalu moc poděkovat. Ale s tím Geniem jste to trochu přehnali," reagovala žijící herecká legenda, která zanedlouho oslaví své devadesáté narozeniny.

Tomicová se těšila na sladkou odměnu

Nefalšovanou spontánní radost z Ceny za nejlepší ženský herecký výkon na 13. ročníku Grand Festivalu smíchu měla herečka Pavla Tomicová. „Doufala jsem, že tu s komedií Figarova svatba něco vyhrajeme. Předpokládala jsem, že dojde i na perník a dcera už se na něj těší. A já sama jsem také na sladké," radovala se na pardubickém jevišti představitelka Hraběnky

„Hrabě" Zapletal se chtěl sjet perníkem

Cenu za nejlepší mužský herecký výkon získal na 13. ročníku Grand Festivalu smíchu v Pardubicích Jiří Zapletal. Vysloužil si ji za roli Hraběte v komedii královéhradeckého Klicperova divadla Figarova svatba. „Nikdy jsem žádnou cenu nedostal, takže moc nevím, jak se při takové příležitosti zachovat. Je vidět, že v Pardubicích divadlu rozumíte. Najednou jsem získal úplně jiný náhled na festivaly a soutěže tohoto druhu," svěřil se Jiří Zapletal. „Myslím, že letos asi budeme sjetí pardubickým perníkem," komentoval fakt, že do „Klicperáku" zamířilo hned pět z šesti festivalových cen. „Doufám, že budeme do Pardubic příští rok opět pozváni," uzavřel.