V pondělí od devíti hodin večer uvede zcela zdarma v areálu u skateparku vedle hlavního vlakového nádraží snímek režiséra Jana Chicago Nováka Pivo a Pardubice.

„Po světové premiéře tohoto pozoruhodného dokumentu na úvod letošního ročníku Pardubického letního kina Pernštejn tentokrát půjde o první uvedení režisérské verze," konstatoval promotér Pardubického letního kina Pernštejn Jan Motyčka.

Už první projekce „lovestory o pivu" si u diváků nejnavštěvovanějšího letního kina v celé České republice vysloužila velmi příznivé ohlasy. „Z původního zadání, kdy mělo jít spíše o propagační materiál o pivu, se stala zajímavá sociologická sonda do života Pardubic. Natočili jsme 67 respondentů, kteří nám vyprávěli o tom, jaký mají vztah k Pardubicím a pivu. Musím se přiznat, že mě práce na tomto projektu moc bavila," svěřil se režisér Jan Chicago Novák.

„Vždycky jsem chtěl natočit nějakou mozaiku příběhů, která by mapovala život nějakého města, kde by byly vedle známých osobností i různé typické postavičky. To se, myslím, v Pardubicích povedlo," nechal se slyšet režisér dokumentu, jemuž bylo líto snad jen to, že spoustu zajímavých promluv se nakonec ve filmu vůbec neobjevilo.

„Proto vznikl tento nový sestřih," vysvětlil Jan Motyčka, podle něhož se dnešní slavnostní projekce osobně zúčastní nejen tvůrci dokumentu v čele s režisérem Janem Chicago Novákem, ale také jeden z jeho hlavních představitelů. „Tím bude slavná pardubická hokejová legenda, fenomenální brankář Dominik Hašek," nechal se slyšet Jan Motyčka a dodal, že po skončení projekce bude následovat koncert skupiny PCA-Band frontmana Víta Adamce.

„Vstup na všechny dnešní akce je bezplatný," uzavřel promotér Pardubického letního kina Pernštejn.