Lenny, Fixa, Mig 21

Létofest se na dostihovém závodišti uskuteční 12. a 13. července. Na rozdíl od většiny ostatních zastávek tohoto putovního festivalu sice Pardubice přijdou o vystoupení Tomáše Kluse, o zábavu ale bude postaráno i tak. Zahrají kapely Divokej Bill, Mňága a Žďorp, Horkýže slíže, Monkey Business, Mig 21, Wanastowi vjecy nebo Mandrage. Stejně jako loni vystoupí také Marek Ztracený, chybět nebude ani Lenny nebo domácí Vypsaná fixa.

Připraven bude také doprovodný program. Zájemci budou moci navštívit Indiánské tábořiště. „Bude tam čekat šest soutěžních stanovišť se spoustou úkolů, jako je například lov bizonů, pocitová stezka, slalom na koních a mnoho dalších. Všechny splněné úkoly se budou zapisovat do průkazu indiána. Co by to bylo za Indiánské tábořiště, kdyby chybělo honosné teepee a vysoký barevný totem? U nás v žádném případě chybět nebude,“ uvedli organizátoři.

Návštěvníci si budou moci zakoupit dětské čelenky, náramky s peříčky, lapače snů a další originální výrobky. Součástí tábořiště bude také malování na obličej.

Možnost zahrát si na Létofestu tradičně dostane i lokální autorská kapela.

Anna K., Hrůza, Jelen

Festival Hrady CZ, který se uskuteční o týden později, tedy 19. a 20. července pod hradem Kunětická hora, bude slavit 15 let. Nadělí si k tomu ekologičtější přístup k životnímu prostředí, v areálech se bude třídit odpad a kelímky budou vratné.

Hlavní hvězdou festivalu bude kapela Kryštof, která se na akci vrací po šesti letech. Vystoupí rovněž Rybičky 48, No Name, Arakain s Lucii Bílou, Mirai, Marpo & Troublegang, Michal Hrůza nebo Harlej. Zahrají i Anna K., Jelen, PSH, Wohnout, Kamil Střihavka & The Leaders nebo Visací zámek.

„Chybět nebude tradiční páteční karneval s vyhlášením nejlepších masek. Přibudou další dětské koutky a aktivity, aby si festivalovou atmosféru mohly užít celé rodiny. Návštěvníci mohou za úplatu opět využít VIP kemp plus v ceně s postaveným stanem, dvěma karimatkami a dvěma spacáky připravenými na okamžité přespání. Samozřejmostí jsou VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, obchod s potravinami či úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma,“ popsala za organizátory Martina Chvojka Reková. V ceně vstupenky je také vstup na hrad.