Marry Poppins – klasický muzikál a filmová legenda se dočkal nového dabingu. Jeho tvůrci a jméno muzikálu zaznělo v Přelouči na udílení cen mnohokrát. V hlavní mužské kategorii byly dvě ze tří nominací uděleny právě tomuto snímku. Hlavní cenu si odvezl herec a režisér Lumír Olšovský za roli kominíka Berta.

„Ten zážitek je něco nezapomenutelného. Dabovat takhle nádherný film, který znám skoro slovo od slova a vůbec dostat příležitost tenhle stařičký film nadabovat znovu a dokonce s Evou Spoustovou, která dává pozor doslova na každé mrknutí oka té postavy, to byl svátek,“ svěřil se bezprostředně po ocenění Lumír Olšovský. Už z pódia si pochvaloval přeloučskou atmosféru a sháněl se po způsobu, jak si to za rok zopakovat.

„Když si režisér dává takhle strašně záležet jako Eva Spoustová, tak strávíte v tom studiu několik dní, to není jako běžné filmy v komerčních televizích, co se hlavní role nadabuje do dvou hodin a hotovo. Tady šlo o precizní nádhernou hereckou práci a jsem opravdu potěšen, že jsem to ještě zažil,“ pochvaloval si výbornou spolupráci na celém dění.

Velmi známý muzikál má své kouzlo doby. Nešlo jen o namluvení postav. Filmová technologie šedesátých let se musela vypořádat i s technikou. Film v originálním znění má velmi osobitý dobový zvuk a i s tím muselo studio pracovat, aby nový dabing z padesát let starého díla doslova netrčel.

„Ten výsledný mix nás vlastně hodil někam do minulosti, tak, že se přizpůsobil té obrazové části. Nebylo to dolby, i když těm technickým věcem moc nerozumím, ale opravdu ten výsledný zvuk byl starodávný. On voněl,“ zakončil Lumír Olšovský.