Thriller, který režíroval Julius Ševčík, je natočený podle skutečného případu masových vražd, které ve třicátých letech minulého století otřásly celou Evropou.

V roli šíleného a geniálního vraha se na plátna kin vrací Milan Kňažko.
„Od února 1929 do října 1931 připravil Petr Kurten o život osm lidí a bezpočet dalších napadl. Zabíjel ženy, muže, zvířata. Vše, co mu přišlo do cesty. Způsobil stejnou paniku jako kdysi v Londýně Jack Rozparovač,“ řekl jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Jan Motyčka.

„Nyní se tento legendární vrah vzdal policii. Obhajoby se ujímá ambiciózní právník, mladý talent českého herectví Pavel Gajdoš, který je přesvědčen, že Kurten je psychicky vyšinutý. Aby to dokázal, ponoří se do vrahovy šokující minulosti a poznává pozadí nelítostných činů,“ dodal Jan Motyčka.

„V průběhu pátrání potkává další velmi tajemnou postavu, atraktivní Kurtenovu ženu, kterou ztvárnila Dagmar Havlová,“ uvedl k příběhu filmu druhý provozovatel kina Tomáš Drechsler.

S přibývajícími důkazy je stále jasnější, že šílený vrah ještě neřekl své poslední slovo. Proč se nepolapitelný a výjimečně inteligentní zločinec odmítá nechat prohlásit za choromyslného? Je to opravdu on, kdo vraždil? Jakou roli v případu hraje jeho žena a jaká je skutečná role mladého obhájce?

Tři dramatické osudy ve složité pavučině konce jednoho věku. Obhájce zjišťuje, že bude muset bojovat, aby vyvázl živý. ⋌Monika Suchá