„Slyšíte mě? Vidíte mě? Máte mě rádi,“ ptala se zpěvačka a fanoušci ji nadšeně podporovali. „Ještě nevíte, ale večer budete mít,“ dodala a měla pravdu, s postupujícím večerem byla atmosféra lepší a lepší.

Anna K. nabídla své největší hity i písně ze zatím posledního alba Světlo. Zazněl třeba Večírek za koncem, a to přímo před jejím autorem Filipem Horáčkem, který na pardubický koncert dorazil. Dlouhé ovace si vysloužil i song Tamaryšek. „Přišlo mi divné v refrénu zpívat slovo tamaryšek, ale nakonec jsem si ho oblíbila. A potom mi ho ukradli Chinaski, nicméně ti tu písničku vydali až 50 let po mně,“ glosovala.

Po celou dobu zpěvačka bojovala s technickými problémy. Od zvukové zkoušky se totiž zvuk vlivem zaplněného zámeckého nádvoří změnil a v odposlechu zněl jinak. „Mám psycho v uších. Jeli jsme sem o šest hodin dříve úplně zbytečně,“ poznamenala se smíchem. Návštěvníků se však zvukové potíže nijak nedotkly, Anna K. svou úlohu zvládla perfektně. V některých písních ji podpořili i zámečtí pávi. „Ztlum mi v odposlechu ty pávy,“ vyzvala zvukaře.

Na závěr nemohla chybět píseň Prokřehlá, kterou pro zpěvačku napsal tandem Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák. V tu chvíli už byla atmosféra elektrizující. Vděční fanoušci, kteří si po dlouhé době opět mohli užít koncert naživo, ji odměnili dlouhým potleskem.

Nabitý víkend v sobotu pokračoval San Piego Festem, kdy na zámku vystoupili Mixle v piksle, Ivan Mládek a Vypsaná fiXa. V neděli se hudební fanoušci mohou těšit na legendární Lucii, která vystoupí v areálu nedaleko zimního stadionu.