V Pardubicích budou k vidění hned tři, jeden dřevěný vyřezávaný pod vánočním stromem, druhý se živými zvířátky a ten třetí, také dřevěný, ve výstavním prostoru Mázhaus.

Zimomřivé návštěvníky zahřeje teplá medovina nebo horký punč, který si mohou vychutnat z originálního keramického hrnečku. Komu nepostačí horký punč, může si zkřehlé ruce zahřát nad ohněm v železných koších.

Pro děti i dospělé je připraven také bohatý vánoční program. Pohádky nás zavedou do světa kouzel a ukáží nám, že dobro nakonec vždycky zvítězí, kejklíři nás budou bavit, sokolníci a dobové kapely nám připomenou časy dávno minulé.

Jak vypadaly ty pravé staročeské Vánoce? To se dozvíte v Mázhausu, který se pro tuto chvíli změní ve staročeskou vánoční světnici. Zde také mohou děti poslat svá přání Ježíškovi. V suterénu Šatlavy čekají na návštěvníky „Čerti a rarášci Pohádkové země České“ se sladkou odměnou pro všechny děti.

První adventní neděli se mohou (nejen) Pardubáci těšit na Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí. Za zvuku trubačů se v 16.00 hodin rozsvítí vánoční strom. Spolu s folklorním souborem Lipka a dětskými pěveckými sbory si naladíme tu pravou předvánoční atmosféru. Srdce každého návštěvníka jistě potěší i vánoční koledy v podání dětských pěveckých sborů.


Romana Vojířová, ředitelka, Kulturní centrum Pardubice