Letní kino v pardubických Tyršových sadech, které zcela zdarma promítá po celou dobu prázdnin atraktivní domácí a zahraniční snímky, se těší velkému diváckému zájmu.
O unikátnosti pardubického projektu mimo jiné svědčí i fakt, že mu letos udělilo záštitu ministerstvo kultury.

Pardubické letní kino je fenomén

„Záštitu této akci poskytlo ministerstvo kultury také proto, že se jeho zástupci několikrát osobně přesvědčili o tom, jaký je Pardubické letní kino fenomén, a to nejen v regionu, ale v celorepublikovém měřítku. Jeho provozovatelé se rovněž podílejí na projektu Otevřené ministerstvo přímo v sídle ministerstva kultury, v pražském Nosticově paláci," řekla za ministerstvo kultury Markéta Ševčíková, která se osobně zúčastnila několika projekcí v Pardubickém letním kině i jako moderátorka.
„Devízou kina je, že uvádí kvalitní tituly, jako byl například americký snímek z produkce HBO Doktor Smrt v hlavní roli s Al Pacinem, který předvedl skvělý výkon," podotkla Markéta Ševčíková.
Atraktivní menu nabídne Pardubické letní kino také dnes večer od 21.30 hodin, kdy je na programu povedená americká akční komedie Johnny English se vrací.

Rowan Atkinson jako agent Johnny English oddaně sloužil Jejímu veličenstvu britské královně. Je však magnetem na katastrofy všeho druhu a tak se raději dobrovolně uchýlil do tibetského kláštera. Mateřská britská výzvědná služba jej však vypátrá a chce ho pověřit dalším úkolem…

Do Británie míří čínský premiér

Na oficiální návštěvu Velké Británie se chystá čínský premiér a panují zvěsti, že na něj dvojití agenti z výzvědné služby plánují atentát.
„Johnny se po stopách organizátorů spiknutí vydá s vervou sobě vlastní, nezapomíná ale ani dobývat krásnou Pamelu," sdělil Deníku promotér Pardubického letního kina Jan Motyčka.
O různé katastrofy, které se Johnnymu Englishovi ve snaze premiéra zachránit přihodí, nebude nouze…

(td, skl)