První dvě místa obsadily před domácím publikem dvě Pardubačky. Vítězkou se stala devatenáctiletá studentka Kateřina Seidnerová před o rok mladší Alenou Klapkovou.

Třetí skončila osmnáctiletá Michaela Březinová. Kromě šerpy pro druhou vicemiss si z Ideonu odnesla rovněž titul Miss Deník Východní Čechy.

„Michaela nás uvedla do trochu prekérní situace, protože stejnou výhru – hodinky a předplatné – získala už při Miss Pardubického kraje 2007. Jelikož má nádherné vlasy, věnovali jsme jí profesionální kadeřnickou soupravu,“ vysvětlil šéfredaktor Deníku Východní Čechy Jan Korbel.

„Jsem moc ráda, že jsem tuto anketu hned dvakrát vyhrála. Moc děkuji všem čtenářům za jejich hlasy,“ uvedla dívka narozená ve znamení Ryb, která si jako volnou disciplínu „střihla“ vídeňský valčík.

"Soutěž jsem si docela užívala, i když někdy to byly nervy,“ přiznala dívka s číslem devět.

„Nejhůř mi bylo před začátkem miss, kdy na mě bylo všechno hodně hektické,“ řekla Michaela Březinová, pro níž šlo o premiéru na takové akci.

„Žádné zkušenosti z předchozích soutěží jsem neměla. Zpočátku to bylo těžké, protože jsem se neuměla pohybovat po přehlídkovém mole. Doufám, že jsem se tu alespoň něco naučila,“ věří studentka přeloučského gymnázia, kterou na konci školního roku čeká maturita. „Na nic jiného než na školu teď nemám moc čas.“

Fanynka kopané!

Největší přízeň diváků si vysloužila sedmnáctiletá Nikola Sládková z Chrudimi, kterou na toto ocenění tipoval i jeden z porotců, moderátor Vítek Havliš. 168 centimetrů vysoká slečna, mezi jejíž záliby patří sport, jogging, tanec a hudba, se publiku prezentovala netradiční volnou disciplínou.

Dívka s mírami 85–61–87 se v Ideonu představila jako fotbalový manažer. Oděná do fotbalového dresu vyjmenovala celou sestavu svého oblíbeného anglického klubu Chelsea!

Akce, z níž část výtěžku putovala na podporu účasti Terezy Diepoldové na paralympijských hrách v Pekingu, byla laděná ve stylu Jamese Bonda.

Tomu se přizpůsobili i moderátoři. Michaela Ochotská přišla jako Bond girl a Pavel Cejnar za tónů úvodní melodie seriálu Létající Čestmír. „To je český James Bond. Také byl všude první,“ vtipkoval.

„Dojmy z akce mám ty nejlepší. Jako moderátorovi se mi tyto soutěže krásy líbí, ale kdybych byl dívkou, určitě bych se do nich sám nepřihlásil,“ prozradil Pavel Cejnar.

S deseti finalistkami, na něž kromě módní přehlídky s dovádivou „zimní“ choreografií čekal rozhovor, volná disciplína a promenáda v plavkách, byla spokojena i Miss aerobik 2007 Monika Horáková. „Dívky se mi líbily. Jako porotkyně jsem i já za vítězku volila Kateřinu Seidnerovou,“ dodala.