Do Pardubic se znovu chystá Multikulturní týden. Akce, která začíná 29. dubna, si klade za cíl setkávání cizinců s majoritní společností a podporu vzájemného soužití.

„Zahajujeme 29. dubna tanečním večerem na Hronovické scéně u příležitosti Mezinárodního dne tance. Součástí projektu je sedm výstav s rozmanitou tematikou. Nedílnou a velmi populární částí je také Sportovní den, který se koná v areálu na Olšinkách. Zúčastnit se bude možno klání ve fotbale, basketbale, stolním tenise spolu s hráči z celého světa. Nejpopulárnějším sportem mezi Mongolci je už teď basketbal. Podle počtu týmů, které už dali dohromady, to vypadá, že je to jejich národní sport,“ prozradila Deníku spoluorganizátorka Multikulturního týdne Ivona Baklíková.

K dalším bodům programu bude patřit výlet pro rodiče s dětmi, Argentinský večer v Hudebním sále na Magistrátu, projekce nového českého dokumentárního snímku Skvělá příležitost v Divadle 29, beseda Severní Afrika a Blízký východ i přednáška o projektu Adopce na dálku.

V prostorách Základní umělecké školy Pardubice – Polabiny budou připraveny dvě dílny - klasický tanec pod vedením Tatiany Kuranosové a česko-mongolská výtvarná dílna spolu s vernisáží mongolského umělce Enkhbayara Bataa. Na Pernštýnském náměstí se zase chystá jarmark. Prodejci z celého světa budou nabízet ochutnávky tradičních kuchyní a rukodělné výrobky a o doprovod se postará mnoho zajímavých hudebníků i tanečníků. Můžete serovněž zúčastnit soutěže ve skládání vlajek EU – Vlajkohraní. Letošní ročník Multikulturního týdne zakončí Čečenská hudební skupina Ekvátor v Divadle 29.