Komentovaná rodinná prohlídka se koná v sobotu 27. ledna od 14 hodin. „Výprava za zrodem moderních Pardubic je určena pro děti i jejich doprovod. Výstavou Zahraj si Pardubice je provede kurátorka Daniela Klvaňová a muzejní edukátoři Monika Kabešová a Jan Krčál,“ pozval  ředitel Východočeského muzea Tomáš Libánek. Účastníci potkají stavitele železnic Jana Pernera, vystoupají ke hvězdám s baronem Arturem Krausem, nahlédnou do ateliéru fotografa Josefa Pírky a „zažijí“ počátky závodění na koních i motocyklech nebo první vzlet Jana Kašpara. Vstupné plné 140 a snížené 90 Kč.

Na lektorovaný program s dílnami zve muzeum o týden později, v pátek 2. února. Zažij si Pardubice v muzeu je program na pololetní prázdniny, určený pro děti od 5 do 12 let. Čekají je tři interaktivní prohlídky – v 10, 13 a 15 hodin a dílny, na kterých je dovoleno vše vyzkoušet, osahat, ale i očuchat. Výstava bude také inspirací k výrobě plné fantazie. Vstupné 50 Kč. 

Vstupenky na jednotlivé prohlídky je možné koupit online na www.vcm.cz. Muzeum doporučuje včasný nákup nebo rezervaci, protože počet míst je omezen.