Půlhodinový muzikál Malý princ vytvořili žáci Montessori tříd Základní školy Polabiny 1. „Malého prince přečetli čtvrťáci a páťáci a vytvořili deset textů, které se zpěvákovi Michalovi Maredovi z Vypsané fixy povedlo skvěle zhudebnit. Společně teď usilují o získání prostředků na natočení cédéčka na startovacím portále HitHit. Naplňují tak heslo Marie Montessori: Pomoz mi, abych to dokázal sám. Tentokrát je trochu obměněné: Pomoz nám, abychom to zvládli nahrát sami," říká Marcela Žáková, učitelka polabinské školy a zakladatelka Montessori vzdělávání v Pardubicích.

Kampaň vybrala už přes 70 tisíc korun. „Texty jsou skvělé, vtipné a mají svou poetiku," podotýká autor hudební části Michal Mareda.

Muzikál Malý princ, který byl „předskokanem" představení Jaroslava Duška Čtyři dohody, sklidil zasloužený potlesk. Diváci ocenili nejen chytlavé písně, ale také choreografii a nasazení školáků.

Týden s Montessori

Týdenní akce pokračuje workshopy, přednáškami i zážitkovými dny v Montessori školách. Týden s Montessori pak vyvrcholí v sobotu 17. října konferencí pro laickou i odbornou veřejnost v Hudebním sále pardubické radnice.
Podrobnosti najdete na webu www.montepce.cz.