Na letošní Grand Festival smíchu jsem byl unesen z Opavy, kde se mělo hrát divadelní představení Poprask na laguně. Protože však bylo zrušeno, mohl jsem se ujmout role patrona čtvrteční soutěžní inscenace Klicperova divadla v Hradci Králové Ještěři, která bojovala o titul Komedie roku, a zastoupit tak svého kolegu Jana Skopečka,“ prozradil herec Erik Pardus, jenž je známý mimo jiné i jako četník Zahálka z televizního seriálu Četnické humoresky.

„Před několika lety jsem na tomto jevišti stál rovněž, ovšem ne jako kmotr, ale jako účinkující. Tehdy nám byl kmotrem herec Josef Somr,“ zavzpomínal Erik Pardus.

„Kmotr vypadá hodně tajuplně, nebezpečně, já bych se spíše viděl jako trenér hradeckých kolegů. Doufám, že vyhrají jednu z cen. V zákulisí jsem se potkal se spoustou kamarádů, které v tomto souboru mám. Jeden z nich si ze mě tropil legraci, co tady vlastně dělám, když jsem teď tak slavný,“ poznamenal s úsměvem herec, který si zahrál i v televizním filmu Dům U Zlatého úsvitu či v seriálu Detektiv Martin Tomsa.

(td)