K vidění budou inscenace Kráska a zvíře, Král jelenem a Čtyřlístek a Talisman moci, nebudou chybět ani dva koncerty.

Kráska a zvíře

Jako první bude na programu divácky velmi úspěšná pohádková inscenace Kráska a zvíře s Veronikou Čermák Mackovou a Josefem Láskou v titulních rolích, a to v pátek 24. května.

„Zchudlý Kupec utrhne růži v tajemné zahradě patřící Zvířeti, které mu za to vyhrožuje smrtí. Kdyby se však jedna z jeho dcer obětovala, zachránila by tatínkovi život. Kupcovy dcery Málinka a Gábinka jsou marnivé a na otci jim nezáleží, jediná Kráska ho opravdu miluje, a proto bez váhání odjede do zahrady, kde se potkává se Zvířetem, netvorem s lidským hlasem. Do jejich osudu však zasáhne láska,“ připomněla dramaturgyně Jana Uherová. Scénickou hudbu a písně, které sám i nazpíval, napsal Michal Hrůza.

V letech 2016 a 2017 se výpravná pohádka stala vítězkou v divácké anketě o nejoblíbenější inscenaci roku, tehdy se stala i nejnavštěvovanějším titulem Východočeského divadla.

Z představení Divadelní komedie Východočeského divadla v Pardubicích
V Divadelní komedii se snoubí nadhled a milý humor

Král jelenem

V pohádkovém duchu se nese i druhá inscenace VČD Král jelenem. „Režisér Marián Pecko na plenérovém jevišti zhmotnil děj textu slavného barokního komediografa Carla Gozziho, jehož veselohra pojednává o lásce, zášti, touze po moci, chamtivosti a jiném lidském dychtění. Hlavní role ztvárňují Milan Němec, Ladislav Špiner a Martina Sikorová,“ uvedl mluvčí divadla Radek Smetana.

Kromě domácích titulů bude k vidění i další pohádka, a to Čtyřlístek a Talisman moci pražského Divadla D5, v níž se legendární čtveřice – Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín – vydá novým dobrodružstvím plným legrace, napětí a písniček.

Z hudebníků se v amfiteátru pod hradem představí skladatel Robert Křesťan s bluegrassovou skupinou Druhá tráva a kapela Queenie, jedna z nejuznávanějších Queen tribute kapel na světě. „Tento koncert je však již vyprodán,“ upozornil Smetana.

Program na Kunětické hoře

Kráska a zvíře
24., 25. a 31. května a 1., 2., 13., 14. a 15. června, vždy od 20.30 hodin

Král jelenem
20., 21., 22., 28., 29. a 30. června, vždy od 20.30 hodin

Čtyřlístek a Talisman moci
9. června od 16.00 hodin

Robert Křesťan a Druhá tráva
10. června od 20.00 hodin

Queenie
11. června od 20.00 hodin