Tradiční vrchol pardubické plesové sezony čeká na milovníky společenských tanců již tuto sobotu v Ideonu. Divadelní ples zde začíná v 19.30 hodin a letošním tématem jsou triky a pověry.

„Tento ples jako obvykle pořádají společně Východočeské divadlo (VČD), město Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice,“ uvedla dramaturgyně VČD Jana Uherová. Hrát bude Komorní filharmonie Pardubice, jak ji diváci neznají, divadelní kapela Můžete si za to sami a hlavně Uši music band.

„Vždy se snažíme zajistit hudbu pro všechny věkové kategorie, aby zde zazněly různé hudební žánry. Naším cílem je, aby se na divadelním plese hodně tančilo,“ konstatovala Jana Uherová.

Pořadatelé proto také dlouhodobě spolupracují s Tanečním klubem Life, který tradičně zajišťuje předtančení standardních i latinskoamerických tanců.

Loni anketu vyhráli Špiner a Janečková

Divadelní ples je netradiční i pestrostí programu.
„Návštěvníci společenské akce uvidí třeba přehlídku divadelních kostýmů z inscenací, které jsou v současnosti na repertoáru VČD. Exkluzivním hostem letos bude také iluzionista Karel Bush,“ podotkla Jana Uherová.

Zlatým hřebem večera vždy bývá vyhlášení ankety o nejoblíbenějšího herce a herečku VČD. V loňském roce v této anketě zvítězili Ladislav Špiner a tradiční vítězka Petra Janečková.

Paradoxně jediní návštěvníci plesu, kteří se nemohou úplně uvolnit a vyvléknout se ze svých pracovních povinností jsou samotní herci.
„Pro herce je to vlastně pracovní ples. V moderování se střídá několik dvojic, aby třeba dva herci nemoderovali ples po celý večer a mohli se také bavit. Ale herci mají i další povinnosti – musí třeba předvádět divadelní kostýmy při přehlídce nebo se účastní vyhlašování ankety,“ potvrdila Jana Uherová.

V budoucnu by možná mohl mít ples ještě netradičnější podobu.
„Uvažujeme o tom, jak ples vyšperkovat. Chceme, aby zaujal a pobavil. To by se mohlo povést třeba s pomocí zajímavého prostoru. Přemýšleli jsme třeba o zimním stadionu, ale to by bylo za současné hospodářské situace nejspíš neúnosné. Další možností je udělat ples přímo v divadle, tam by se ale vešlo méně lidí,“ předestřel možnosti ředitel VČD Petr Dohnal.

Lukáš Dubský