Kapela, která se zaměřuje na swingové úpravy domácích i zahraničních popových a rockových hitů, si na ně přizvala hvězdné hosty – zpěváka Ondřeje Rumla a zpěvačku Tonyu Graves. Hradecké i pražské fanoušky pak potěšilo také exkluzivní překvapení v podobě legendárního Hurvínka.

VYNIKAJÍCÍ OHLASY

„Ohlasy byly vynikající. Pro nás možná trochu nečekaně hlavně v Praze, kde jsme galakoncert pořádali poprvé. Do Divadla Spejbla a Hurvínka dorazila řada hvězd, s nimiž jsme v minulosti spolupracovali," konstatoval frontman swingových „Pirátů" Jiří Ševčík, jehož potěšilo, že letošní galakoncerty viděly více než dva tisíce diváků.

„Radost nám vždy udělaly i ovace vestoje," sdělil zpěvák „Pirátů", který se měl v tomto roce opět možnost potkat se se slavným kytaristou kultovní kapely Queen Brianem Mayem.

ARANŽMÁ Z AMERIKY

„Jsme moc rádi, že měl úspěch i náš tradiční Koncert pro Pardubice. Ten byl tentokrát určen spíše pro rockovější publikum," podotkl Jiří Ševčík, jehož band má už podruhé zastoupení v prestižní britské kompilaci určené pro profesionální tanečníky.
„Pobavilo nás, když jsme zjistili, že na naše aranžmá slavné filmové melodie z Hvězdných válek vytvořili milou choreografii studenti prestižní univerzity v Los Angeles," řekl lídr východočeských „Pirátů".

Ti už se na konci roku intenzivně chystají na novou plesovou sezonu. „Přestože rozhodně nejsme plesová kapela, je to vždy příjemné zpestření," uzavřel Jiří Ševčík.