Črnáctý ročník tradičního závodu Litětinská lávka, což je přejezd čtyřicet šest metrů dlouhé tratě přes vodní nádrž, přilákal v sobotu na start celkem pětatřicet dvoučlenných posádek na trakaři „Na druhou stranu se dostane jen asi každá čtvrtá,“ řekl nám jeden z organizárů Zdeněk Vorel a vysvětlil: „Trať má totiž tři záludná místa. Dva výjezdy do kopečka a v nejužším místě je prkno ještě záměrně ponořeno pod vodu.“

Pořadatelé připravili čtyři kategorie – do osmnácti let, nad osmnáct let, manželské páry a další registrovaná partnerství a volnou kategorii pro ostatní zájemce.

Ceny do soutěží věnovali místní obyvatelé nebo firmy – manželské páry například soutěžily o dřevěnou komodu. S organizací a přípravou tradičně pomáhají zdejší hasiči. „Nejlepší čas zaběhl Miloš Chaloupka se svojí matkou, a to devatenáct sekund, pětačtyřicet setin,“ řekl hlavní organizátor Libor Jiroušek. I letos na trať vyrazily také masky. S trakařem tak zápolili pacient a zdravotní sestra, Červená Karkulka nebo skupina zemědělců.