Program festivalu
15. 8. (čtvrtek)
Lístek, Miki Ryvola, Žalman
16. 8. (pátek)
Epydemye, Slávek Janoušek, Věra Martinová
17. 8. (sobota)
Berušky, My3.avi, Roman Horký a Kamelot
18. 8. (neděle)
Monty, Marien, Bratři Ebenové

Již ve čtvrtek začíná na nádvoří pardubického zámku folkový festival Pernštejnská fortuna.
Akce trvá až do neděle a v počtu dní je to největší festival svého žánrového zaměření v Pardubickém kraji.

Festival se koná na dvou scénách. Vedlejší scéna bude na Přihrádku, kde se začíná hrát od 16 hodin a končí těsně před zahájením programu hlavní scény na nádvoří.
„Východočeské muzeum nám poskytuje zázemí v příjemném prostředí zámku a pracovníci nám s přípravami hodně pomáhají," poděkoval producent Ivan Kurtev.
Největší hvězdy letošního festivalu bratři Ebenové vystoupí v neděli. Jak se na Pernštejnskou fortunu těší? Na to odpovídal jejich manažer ŠIMON KOTEK.

Kdy naposledy bratři Ebenové koncertovali v Pardubicích a jaké mají z Pardubic dojmy?
Naposledy v Pardubicích byla kapela v květnu 2012 v Kulturním domě Hronovická. Pardubice jsou velmi kulturní město. Pamatuji si na první koncert kapely po té dlouhé dvanáctileté pauze. Bylo v poměrně netradičním prostředí rockového klubu Žlutý pes. Byl to krásný koncert s o poznání živelnější atmosférou, než jsme tomu zvyklí v divadlech…

Vystupují bratři na festivalových pódiích ?
Festivaly kapela miluje – je to vždy výzva. Jednak pro techniku, která celý ten složitý „cirkus" musí dostat na pódium včas, a také pro kapelu. Máme za sebou celou řadu různých festivalů – od  Prázdnin v Telči, přes SázavaFest, Colours of Ostrava až po slovenskou Pohodu. Každý festival má svou atmosféru a to je na tom to zajímavé.

Co chystáte nového?
Na rok 2014 připadá výročí 30 let od vydání prvního alba kapely – připravujeme nový koncertní program, který se bude z větší míry opírat o starší věci, které za ty léta už na koncertech nezní a celý rok 2014 bude věnovaný tomuto ranému období kapely. Premiéru bude mít program na tříkrálovém koncertě v pražském divadle Hybernia 5. a 6. ledna příštího roku. Neustále pracujeme na novém albu, které bychom rádi natočili a možná i vydali příští rok, případně hned v první polovině roku 2015. Těšíme se na to.