Malebný zámek na Královéhradecku dostane šanci vytvořit muzikálu načervenalou kulisu hned dvakrát - v pátek 3. a v sobotu 4. července od 20.30 hodin. „Naše inscenace vtahuje zámky a hrady do děje, využíváme prastarých divadelních zvyků, hrajeme po celém nádvoří, z oken i z cimbuří,“ vysvětlil režisér Václav Knop, proč by si diváci neměli nechat ujít neopakovatelnou podívanou na nádvoří novogotického zámku.

Herci se nebudou vyhýbat ani balkónu a dalším prostorům přiléhajícím k zámku, které umožní příjezd krále Karla IV. na živém koni. I na turné se mohou diváci těšit na stejné obsazení, na nějž jsou zvyklí z Karlštejnu, čekají na ně ale zbrusu nové kostýmy. V úspěšném muzikálu, který kritika označila za perlu letních scén, účinkují herci a zpěváci známí z muzikálů, TV seriálů a filmů. Patří k nim legendy stříbrného plátna i držitelé ceny Thálie – Daniel Bambas, Hana Holišová, Regina Rázlová, Pavel Vítek, Jan Kříž, Roman Tomeš, Miloslav Mejzlík, Tomáš Smička, Marie Křížová, Václav Knop, Lukáš Kunst, Sabina Rojková a mnozí další. Zazní i známé hity Karla Svobody jako Lásko má, já stůňu, Asi do věží nebo Hoja hoj.

Muzikál se poté přesune na další hrady a zámky v Česku i na Moravě a vůbec poprvé zavítá na Konopiště nebo do Hluboké. Na karlštejnském nádvoří mělo představení premiéru v červnu 2016, kam se příběh, podle něhož na hrad nesměly žádné ženy, vrátil po 45 letech u příležitosti oslav 700. výročí narození císaře Karla IV. „Odjíždíme z karlštejnských zdí, abychom se zase za rok nebo za dva vrátili,“ avizoval producent Janis Sidovský, že po plánované rekonstrukci se inscenace oceněná nominací na cenu Thálie na domovskou scénu zase vrátí.

Vstupenky jsou k dispozici na www.masvstupenky.cz nebo www.divadlokarlstejn.cz.