V historickém centru Pardubic bude k vidění vystoupení domácích folklorních souborů Holoubek, Radost, Marcipánek, Perníček, Baldrián, královéhradeckého Červánku a Dupáku, chrudimského Kohoutku, pražských Vycpálkovců, olomoucké Krajiny, Rusavy z Bystřice pod Hostýnem, Dyleně z Karových Varů i pražsko–slovenského souboru Šarvanci.

„Zájemci si tu budou moci zakoupit výrobky z keramiky, dřeva, kůže, proutí, sušených květin i staročeské perníčky. Nebude chybět ani dobové občerstvení ve staročeské krčmě a medovina,“ konstatovala ředitelka pořádajícího Kulturního domu Dubina Romana Šárovcová.

„Kromě dvou pódií na Pernštýnském náměstí u Evropského spolkového domu a Morového sloupu jsou připraveny komorní pořady v atriu radnice v režii muzik souborů Baldrián, Tož tak a Rozmarýnek. Na Příhrádku si přijdou na své především milovníci folku, kteří se mohou těšit na vystoupení skupin Trdlo a Kantoři. Své umění zde předevede i Pardubický dětský sbor Iuventus cantans,“ poznamenala Romana Šárovcová.

„Na zámeckém nádvoří se při tanci a zpěvu sejdou slovenské a moravské folklorní soubory,“ pokračovala ředitelka pořádajícího kulturního domu. „Tak jako každý rok budou součástí Pernštýnské noci i Zpívající brány. Před půlnocí zazní jak u Zelené a Zámecké brány, tak rovněž u brány na Příhrádku písničky na dobrou noc,“ podotkla šéfka Kulturního domu Dubina.

V sobotu se program folklorní přehlídky přesune do Hradce Králové. „Závěr festivalu bude patřit pořadu Rozmlouvání na zámku. Ten se uskuteční v neděli od čtrnácti hodin na nádvoří pardubickém zámku,“ uzavřela.