Jako každý rok ale dramaturgie Východočeského divadla (VČD) připravila i drobnou ochutnávku v podobě prologu.
Letos je prolog GFS tvořen třemi inscenacemi. O všechny tři je přitom mezi diváky mimořádný zájem.

Jednou z nich bude domácí muzikál Jeptišky, který se bude výjimečně na hlavní scéně hrát v úterý 13. ledna od 19 hodin.
První představení prologu je ale možné ve VČD navštívit již dnes, kdy od 19 hodin přijede pražské Divadlo-verze s inscenací Úča musí pryč! od Lutze Hübnera.

„Není moc dynamických komedií s překvapivými dějovými zvraty a brilantním slovním humorem, jež se týkají problému, který znají snad všichni rodiče, totiž základní školy. Autor má dar odposlechnout reálné konflikty a zpracovat je do komických situací, odlišných typických charakterů a vtipně úderných replik, kde se rodiče rozhodně nešetří," píše se na webových stránkách pražské divadelní společnosti.

Hořká komedie

Aktuální hořká komedie měla premiéru v lednu roku 2010 v Staatsschauspiel Dresden, od té doby se dočkala jenom v Německu desítek inscenací – doslova hit posledních let se z ní stal především na severu Německa a svojí formou dynamické komedie již míří i do ostatních evropských zemí.

Diváci se mohou těšit na známé české herce, jako jsou například David Prachař, Linda Rybová, Igor Chmela či Petra Špalková.

Termín navíc

Obrovský zájem projevili pardubičtí diváci o představení s názvem Sex pro pokročilé, které je v plánu 15. ledna od 19 hodin.

„Pro velký zájem jsme přidali ještě jeden termín 4. května, který je již také v prodeji," podotkl mluvčí VČD Radek Smetana.
Autorkou hry je Michele Riml a hlavní role vytvořili Karel Roden a Jana Krausová. Jedná se již o šestou společnou práci obou herců pro divadlo Studio DVA.

Jak získat návod na oživení dlouholetého manželství? Je řešením vzrušující víkend v hotelu a příručka Sex pro pokročilé?
„Jindřich a Alice byli kdysi šťastný pár, ale 25 let manželství zanechalo své stopy. Vášeň je pryč. Dostane jejich láska ještě šanci? Škádlení, veselé akty zoufalství a objevování pravdy více než erotogenních zón nadchlo diváky této kanadské komedie po celém světě. Sex pro pokročilé nemusí být nevyhnutelně pokročilý sex, ale pro záchranu vztahu může znamenat mnohem víc," uvádí na svém webu Studio DVA.