„Na návštěvníky tu čekalo například klasické americké rodeo, lasování koně i krávy, vystoupení sokolníka či ukázky práce honáckých psů i těžkého tahu s koňmi,“ uvedl provozovatel OK Ranche Jan Pokorný.

Zajímavé byly i netradiční soutěže o ceny, třeba ve štípání dřeva, házení sudem či válení pneumatiky. „Zájemci si tu mohli vyzkoušet také lukostřelbu, střelbu ze vzduchovky či hody tomahawkem,“ sdělil Jan Pokorný.

Zpestřením dětského dne byla též ukázka stříhání ovcí. „Ovce se musí držet nohama. Pravou ruku se obsluhuje strojek na stříhání, levou se natahuje kůže,“ popisoval Karel Švarc z Plzeňska, který loni reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa.

„Na tomto šampionátu dokázala světová špička ostříhat jednu ovci i za čtyřicet vteřin,“ prozradil Karel Švarc, jenž se této profesi věnuje již dvě desítky let.

„Střihačů je málo, což je ale celosvětový problém. Proto se dá klidně vycestovat například do Velké Británie či Nového Zélandu. Loni jsem byl v Anglii, měl jsem nabídku i na Nový Zéland, ale tam už mne nepustila manželka,“ smál se.

Součástí akce byla též exhibice v ženském kickboxu. „Exhibiční zápasy pro mne nejsou ničím novým, už jsem jich absolvovala několik. Na ranči je to ale úplně poprvé,“ uzavře〜la hvězda ženské kick〜boxerské exhibice Valkýra.