Obrazy i móda

Tou byla výstava obrazů Martiny Šarmové a Daniely Lebedové, kterou doplnila módní přehlídka Jaakka Karisty.
Trojlístek vystavovatelů nemá sice umělecké vzdělání, to jim však nijak nebránilo dát tento projekt dohromady možná i s větším nadšením pro věc.

Začínající malířka Martina Šarmová, která s nápadem i tématem přišla jako první, představila abstraktní obrazy, kde se snažila zachytit dvojakost světa odrážejícího v zrcadle. „Chtěla jsem v obrazech rozvést myšlenku, že zrcadlo nemusí jen ukázat věrnou podobu skutečnosti, ale i tam může být vidět něco navíc. To téma se mi líbilo,“ popsala Martina Šarmová.

Podobně na tom byla i její kolegyně. Ta zase čerpala z příběhu Alenky za zrcadlem. „Ta byla původně součástí mého školního projektu ve Skotsku, kde jsem u studia grafiky trochu čichla k umění,“ řekla Daniela Lebedová.

Jako doplnění výstavy obrazů následovala i módní přehlídka. Autor modelů původně chtěl ušít jedny šaty jako dárek. „Nikdy jsem nic takového nedělal. Spíš jsem se rád oblékal, než oblečení navrhoval, ale chytlo mě to a nakonec z toho vzniklo dvacet návrhů triček,“ uvedl mladý návrhář, který v současné chvíli pracuje jako dělník.

„Určitě ve výtvarné činnosti hodlám pokračovat, v plánu už mám další téma, které bych chtěla ztvárnit – horor. Jen si ještě potřebuji rozmyslet, jak přesně to pojmout,“ uzavřela Šarmová.