Na automobil manželky pardubického zastupitele Jiřího Ascherla někdo po skončení filmové projekce v Pardubickém letním kině Pernštejn vylil kýbl vody! „Zřejmě to byli nějací militantní odpůrci letního kina,“ konstatoval pardubický zastupitel Jiří Ascherl.

„Jak skončil film, tak žena vyjížděla z parkoviště a někdo na její auto vylil z větší výšky vodu,“ popsal Deníku incident bývalý náměstek pardubického primátora.

„Tento způsob jednání mi přijde trochu zbytečný. Pardubické letní kino je fenomén, který nemá v celé republice obdoby. Mám pocit, že někteří lidé, co žijí v centru města, by chtěli mít klid, jako kdyby bydleli někde v hájovně. To samozřejmě nejde dost dobře dohromady,“ poznamenal Jiří Ascherl.

Centrum má žít

„Je škoda, že někdo takovému projektu nepřeje. Domnívám se, že centrum by mělo žít. Je to tak běžné i v jiných městech,“ prohlásil zastupitel.
„Celá událost mi přijde trochu neuvěřitelná. V podstatě od začátku kritiky obyvatel ulice Na Hrádku a Sukovy třídy narážíme na stejný problém. Je jasné, že pokud někdo bydlí v centru města, tak prostě musí počítat s tím, že tu bude větší hluk než v nějakých odlehlejších částech Pardubic. Osobně jsem žil deset let na třídě Míru, v posledních letech přímo nad arabským bistrem, a přestože tu byl mnohonásobně vyšší hluk, než jaký vytvářejí návštěvníci letního kina po odchodu z Tyršových sadů, nikdy by mě nenapadlo, abych někomu psal nějakou stížnost nebo petici. Stejně to brali i mí sousedé,“ nechal se slyšet provozovatel Pardubického letního kina Pernštejn Jan Motyčka.

Zbytečné problémy

„Rozhodně se ale nebráníme komunikaci s lidmi, kteří mají s návštěvníky Pardubického letního kina problém. I proto jsme před několika dny všem obyvatelům ulice Na Hrádku a Sukovy třídy napsali osobní dopis, kde je vybízíme k tomu, aby své připomínky směřovali přímo nám a ne abychom je řešili až zprostředkovaně přes komunální politiky. V tomto dopise jsme dokonce uvedli své osobní kontakty a vyjádřili ochotu komunikovat a řešit případné problémy. Zatím však tuto nabídku nikdo nevyužil,“ pokračoval Jan Motyčka.

„Kdybych měl nějaký takový problém sám, určitě bych se ho snažil řešit přímo s pořadateli. Myslím, že je to nejjednodušší a nejrychlejší řešení, jak zjednat nápravu,“ vyjádřil se provozovatel Pardubického letního kina.

„Myslím, že je tedy trochu zbytečné uchylovat se k takovým akcím, jako je vylévání kýblů vody na návštěvníky Pardubického letního kina,“ dodal Jan Motyčka.

„Oficiálně jsme žádné oznámení o této záležitosti neobdrželi. Zprostředkovaně jsme se však o ní doslechli,“ potvrdil Deníku tiskový mluvčí pardubických strážníků Pavel Čejka. „Situaci jsme monitorovali i následující dny, ale žádnou podobnou událost jsme nezaznamenali,“ prohlásil Pavel Čejka.

Přijde i starostka?

„Byla jsem informována, že někdo házel vodu po návštěvnících letního kina. Obrátila jsem se proto na městskou policii a poprosila ji, aby se pokusila zjistit, kdo tuto činnost dělá. Mám přislíbeno, že jakmile něco zjistí, budou mě její představitelé neprodleně informovat,“ pravila starostka prvního městského obvodu Hana Tomanová.

„Do neděle jsem byla na dovolené, ale během tohoto týdne bych se ráda do Tyršových sadů vypravila a osobně se přesvědčila o tom, jak to nyní v Pardubickém letním kině vypadá a jaká je situace po skončení filmových projekcí,“ svěřila se starostka pardubické „jedničky“.