Sedmý městský obvod pořádá ve čtvrtek od devíti hodin ve spolupráci se Základní školou a Praktickou školou Svítání den her s názvem Les plný řemesel.

„Sedmý městský obvod považuje za jednu ze svých priorit přivést do obvodu mladé rodiny a zajistit jim zde služby a zázemí, jaké potřebují. I proto věnoval značnou část prostředků na obnovu městských parků v ulici Trnová a v Ohrazenicích. Jsme velmi potěšeni, když parky využijí nejen maminky se svými dětmi, ale také školy v jejich okolí,“ konstatoval starosta pardubické „sedmičky“ Vítězslav Čapek.

Prostředí zrekonstruovaného parku v ulici Trnová již využila například škola Svítání. „Na konci školního roku jsme zde pořádali Les plný pohádek. Akce se setkala s takovým úspěchem, že jsme se rozhodli ji zopakovat. Tentokrát se ale chceme o skvělé zážitky podělit. Pozvali jsme proto žáky ze Základní školy Ohrazenice, aby společně s žáky školy Svítání soutěžili o pěkné ceny. V Lese plném řemesel budou na děti čekat úkoly, které si pro ně připraví zdravotní sestřička, farmář, kuchařka, automechanik a další. Díky účasti žáků z obou škol tak akce získá i na integračním významu,“ uvedla Martina Štrossová, která za školu Svítání akci připravuje.

Na děti budou kromě soutěží čekat také poníci a městští strážníci se služebními psy, které zajistil sedmý městský obvod. Zaměstnanci úřadu se budou také podílet na samotném průběhu akce.

„Věříme, že pro ně bude tento zážitek zajímavou a přínosnou zkušeností. Rádi bychom zavedli tradici těchto venkovních integračních akcí v parcích Městského obvodu Pardubice VII, abychom hojně využili jejich krásně zrekonstruovaných prostor,“ poznamenala ředitelka pardubické školy Svítání Miluše Horská.