Jednatelem vítězné firmy je Tomáš Urbánek, syn Ladislava Urbánka, který jako šéf odborů a zároveň jediný jednatel Domu kultury a kina Dukla spolurozhodoval o tom, jaká nabídka dostane přednost.

„Měli jsme dojem, že takový postup není úplně v pořádku. Navíc nám Ladislav Urbánek nepodával všechny informace, které bychom potřebovali. Také nám připadalo, že akce byla připravována dlouho dopředu. Už ke konci loňského roku to vypadalo, že firma Bohemia Grant společnost provozující Dům kultury a kino Dukla v tichosti převezme,“ uvedl jeden z odborářů.

„Pak ale přišlo se svou nabídkou město. Domnívali jsme se, že jednání bude trochu jiné. Postup pardubické radnice nás však zklamal,“ sdělil člen Základní organizace Odborového svazu ECHO Paramo.

Podle vyjádření některých odborářů se o odkup stoprocentního podílu společnosti provozující dukelský kulturní komplex zajímali i další zájemci. „Ti ovšem byli opomenuti,“ podotkl odborář, jenž se pozastavil i nad otázkou druhého jednatele společnosti provozující kulturní zařízení.

Podle údajů z obchodního rejstříku byla do konce loňského roku druhou jednatelkou organizace Irena Korytářová. Ta byla z funkce k 31. prosinci 2006 odvolána. Daniel Bažant je sice jako druhý jednatel formálně veden od 9. ledna, ovšem jeho zápis do obchodního rejstříku byl ve skutečnosti proveden až 23. května. Nyní už v této funkci nepůsobí. Jednatelem přestal být stejně jako Ladislav Urbánek 1. června. Ve funkcích je nahradili jednatelé společnosti Bohemia Grant Tomáš Urbánek a Marek Hájek.