Známý pardubický zpěvák a moderátor Jiří Ševčík byl pozván na akci nazvanou Freddie Mercury Memorial Weekend, která se uskutečnila ve švýcarském městě Montreux.

„Jde o tradiční setkání V.I.P. hostů u příležitosti narozenin Freddieho Mercuryho,“ vysvětlil Jiří Ševčík, který si vzácnou pozvánku vysloužil na základě úspěchu v celosvětové hudební soutěži pořádané skupinou Queen pojmenované QTalent.

„Po vystoupení v tomto klání jsem věnoval mé CD člověku, který je velmi uznávaným klavíristou a producentem a jenž mimochodem spolupracoval s Freddiem Mercurym na albu Barcelona a dalších skladbách kapely Queen, ale také třeba s Rodem Stewartem, Ozzym Osbournem, Paul McCartneym a mnohými dalšími umělci. Miku Moranovi se zřejmě mé album líbilo, protože mi nabídl společné účinkování na Freddie Mercury Memorial Weekendu. To mi samozřejmě hodně zalichotilo,“ přiznal Jiří Ševčík, jehož pak hodně mrzelo, když z původně avizovaného vystoupení nakonec sešlo.

Slavná návrhářka

„Mike si totiž na dovolené na Ibize udělal něco s nohou, a tak do poslední chvíle nebylo jasné, zda se této akce bude moct zúčastnit nebo ne. Nakonec to bohužel nedopadlo. Místo něj ale dorazil kytarista skupiny Yes Steve Howe,“ pravil sólista Big Bandu Felixe Slováčka, který se ve Švýcarsku potkal mimo jiné také s respektovanou módní návrhář〜kou Dianou Moseley.

„Pro Freddieho Mercuryho a skupinu Queen tvořila od roku 1985 do roku 1991. Pracovala však pro celou řadu dalších slavných umělců, jako jsou například Diana Ross, Kylie Minogue, Tina Turner, Sting, Paul McCartney, David Bowie, Chris Rea, Phil Collins, Mick Jagger, Eric Clapton, Billy Idol, Mark Knopfler či skupiny Pink Floyd, Erasure a The Cure,“ nechal se slyšet Jiří Ševčík.

Ten dostal pozvání i do zákulisí pražského koncertu skupiny Queen, který se bude konat v pátek 31. října v pražské O2 (bývalé Sazka) Areně.