„Máme potvrzenou účast od režiséra Ostře sledovaných vlaků Jiřího Menzela a zpěváka Václava Neckáře. Ten si v tomto oscarovém snímku zahrál hlavní roli. Oba se zúčastní speciální projekce v prostorách vlakového nádraží,“ konstatoval.

„Na tuto akci je pozváno mnoho V. I. P. osobností. Ty by měly na toto velkolepé zakončení pardubického festivalu dorazit na Velikonoční pondělí pendolinem,“ dodal.

Další lahůdku organizátoři chystají i na slavnostní zahájení, kterouzítra večer obstará v multikině CineStar celovečerní dokument Hany Třeštíkové Marcela.

„Tento snímek by osobně měla uvést i paní režisérka, která byla na několik dní ministryní kultury, a také Marcela,“ pravil Jan Motyčka.

Výjimečným počinem letošního ročníku bude i promítání filmu …A bude hůř.

„Momentálně intenzivně jednáme o tom, kde se tato projekce uskuteční. Variant je několik. Jednou z nich je i některá ze stylových pardubických restaurací či hospod,“ nastínil organizátor pardubického Febiofestu. „Jisté je, že pokud se tato projekce odehraje, přijede ji podpořit početná filmová delegace,“ řekl Jan Motyčka.

Pořadatelé usilují rovněž o účast tvůrců, kteří by prezentovali další český snímek uváděný na Febiofestu. Tím jsou Tři kraťasy, jež jsou na programu v hlavní části pardubického Febiofestu v neděli 8. dubna od 17.30 hodin.

„Hodně stojíme o to, aby tři absolventské filmy studentů pražské FAMU uvedl buď někdo z režisérů, nebo zpěvačka Hana Hegerová, která v jednom z nich účinkuje,“ informoval náš Deník organizátor přehlídky, kterou by měl navštívit i zakladatel Febiofestu Fero Fenič.