Ta si ze čtyř možností: desítky sezení v terapeutické partnerské poradně, plastické operace jakékoli části těla, víkendu plného překvapení a slavnostní večeře s tvůrci nakonec vybrala tu poslední.

Jenže pak bylo všechno přece jen trochu jinak.

„S panem režisérem Jiřím Vejdělkem, herečkou Lenkou Vlasákovou, Jiřím Macháčkem, Miroslavem Donutilem a dalšími jsme až do ranních hodin tančili v baru. Bylo to velmi příjemné setkání. Lidsky jsme si sedli, padli do noty a ve čtvrtek večer se prostě chtěli bavit. Tak jsme se domluvili, že místo večeře půjdeme společně na páteční oběd. A co s tou večeří? Na tu jsem tvůrce pozvala já k nám do Pardubic, takže je možné, že se tu společně někdy v létě znovu sejdeme. Mé pozvání neodmítli, naopak říkali, jak mají Pardubice rádi, tak by to snad mohlo vyjít,“ doufala Míša Vebrová, která Vejdělkovu komedii Ženy v pokušení viděla už podruhé.

„Když jsme s manželem vybírali z programu karlovarského filmového festivalu a přemítali nad tím, na jaký film jít, rozhodli jsme se pro Ženy v pokušení proto, že ostatní snímky v nabídce byly spíše k zamyšlení. My jsme se ale v krásném letním dni chtěli především pobavit. Navíc mě se ten film poprvé velmi líbil a manžel ho ještě neviděl. Výborně jsme se při něm bavili a výhra v divácké soutěži byla velmi příjemným bonusem,“ dodala šéfka Pohybového studia Hroch.

Také režisér Jiří Vejdělek přivítal, že jeho komedii už Míša Vebrová jednou viděla. „Jde o zaslouženou výhru,“ komentoval to Jiří Vejdělek.
Jubilejní divačku „vylosovala“ herečka Lenka Vlasáková za asistence Jiřího Macháčka tak, že vhodila do hlediště naslepo kytici.

Zachytil ji sice muž sedící před „vítězkou“, ten jí ale kytici galantně přenechal, a vysloužil si tak potlesk zaplněného hlediště.

Komedie Ženy v pokušení se stala po třech letech dalším domácím titulem, jemuž se podařilo dosáhnout na magickou metu jednoho milionu diváků v českých kinech.

Od roku 1996 se povedlo překonat milionovou hranici návštěvnosti pouze třem domácím režisérům - Janu Svěrákovi (Kolja, Tmavomodrý svět, Vratné lahve), Janu Hřebejkovi (Pelíšky) a právě Jiřímu Vejdělkovi s filmem Ženy v pokušení.

Vejdělek je prvním z nich, který je zároveň autorem scénáře i režisérem filmu. S Tomášem Hoffmanem byl rovněž producentem filmu.

Vejdělkova komedie Ženy v pokušení měla premiéru 17. března a už za necelý měsíc ji zhlédlo 500 tisíc lidí. „Jsem fakt v šoku, že na mé milostné nezdary, které některé situace ve filmu inspirovaly, je zvědavo tolik lidí,“ vyjádřil se tehdy k úspěchu Vejdělek.

Do snímku obsadil například Elišku Balzerovou, Lenku Vlasákovou, Veroniku Kubařovou, Vojtěcha Dyka a Jiřího Macháčka.

(td, čtk)