To je ve zkratce náplň říjnových abonentních koncertů Komorní filharmonie Pardubice (KFP), které se uskuteční v pondělí a ve středu od 19:30 hodin v Sukově síni pardubického Domu hudby. Pod taktovkou mladého českého dirigenta Jakuba Kleckera, hudebního ředitele Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, zazní program z děl Václava Trojana (Sinfonietta armoniosa), Bohuslava Martinů (Serenáda pro komorní orchestr) a Josefa Vejvody.

A právě tento skladatel, lídr jazzového uskupení Josef Vejvoda Trio a hráč na bicí nástroje, se nechal inspirovat velmi známou písní Jaroslava Ježka David a Goliáš a zkomponoval Fantazii pro klarinet, orchestr a jazzové trio. Vedle trojice jazzmanů se v této skladbě představí sólově také 1. klarinetista KFP Vladimír Brablec. Svou příležitost dostane také Lenka Uhlíková, vedoucí skupiny 2. houslí KFP, a to v dalším Vejvodově díle, které nese název Novelty Concerto. Zcela jistě je nač se těšit! Pravidelná beseda Introdukcæ se koná před středečním koncertem v 18:30 hodin.

„Jsou zváni ti, co se chtějí dozvědět přímo od protagonistů koncertů více o skladbách, jejich nastudování a interpretaci. Vstup je volný," uvedla mluvčí pardubického orchestru Blanka Scholleová.