Ansámbl Blue Star společně s filharmoniky připomene zlatou éru swingu a taneční hudby 30. a 40. let dvacátého století. Večer, který se uskuteční v Sukově síni Domu hudby Pardubice dnes od 19:30 hodin, slibuje příjemné chvíle se skladbami, jež jsou pro širokou škálu posluchačů nepostradatelným společníkem.

„Již v minulosti byl pardubický orchestr aktérem různých úspěšných multižánrových projektů, jakými byly například koncerty se zpěvačkou Dashou, šansoniérkou Radkou Fišarovou, undergroundovou skupinou The Plastic People of the Universe či výtečným zpěvákem a muzikantem Danem Bártou. Všechny tyto projekty jsou pro Komorní filharmonii pravidelným obohacením jejího běžného klasického repertoáru a ukazují, jak zajímavé výsledky přináší spolupráce interpretů různých žánrů," uvedl dramaturg filharmonie Bohuslav Vítek.

„Ansámbl Blue Star patří společně s Melody Makers Ondřeje Havelky a The Swings k elitě mezi soubory, zabývajícími se návraty k tomu nejlepšímu z oblasti taneční hudby a swingu. Orchestr založil v roce 1999 akordeonista a kapelník Václav Marek. Soubor má za sebou řadu vystoupení doma i v zahraničí, představil se na Pražském hradě, natáčel pro rozhlas televizi a na svém kontě má již tři vydané kompaktní disky," prohlásil Bohuslav Vítek. „Melodie, které v podání formace Blue Star a Komorní filharmonie zazní, připravil k novodobému provedení Luboš Kuba. Dirigentské taktovky se ujme česko-kanadský dirigent Misha Roháč. S Komorní filharmonií již spolupracoval, na pardubickém pódiu se však nyní představí poprvé," uzavřel dramaturg.