Stávající divadelní sezonu pardubičtí herci uzavřou na vyhlídce Kunětické hory sérií osmi představení komediálního muzikálu Pekařova žena. Inscenace se sice už od loňského roku hraje v Městském divadle v Pardubicích, ve čtvrtek 29. června však bude mít premiéru její exteriérová verze. Reprízy se v magickém prostoru pod středověkým hradem odehrají v pátek 30. června, v sobotu 1. července a poté od úterý 4. do soboty 8. července. Představení začínají v 20.30 hodin.

Muzikál o lásce z provensálského venkova pro Východočeské divadlo objevil, z anglického originálu přeložil a jeho první uvedení v České republice zprostředkoval režisér Petr Gazdík, který se do povědomí pardubického publika zapsal inscenací muzikálu Kvítek z horrroru. Pekařova žena je milou komediální sondou do obyčejného života lidí na venkově v Provence. „Námět vychází z ceněného francouzského filmu režiséra Marcela Pagnola, hudba je z pera Stephena Schwartze, světového skladatele velkých muzikálových titulů jako například Wicked, Pippin či Godspell," přiblížil režisér.

Inscenaci Maryši ve Východočeském divadle Pardubice nastudovala režisérka Kasha Jandáčková.
Maryša je týraná, všichni před tím ale zavírají oči, říká režisérka Jandáčková

Hlavní role stárnoucího pekaře a jeho mladičké ženy, která podlehne kouzlu místního svůdce, ztvárňují Tomáš Lněnička a Eliška Jechová v alternaci s hostující Alžbětou Trembeckou. Pro představení na Kunětické hoře došlo ke změnám především ve scénografii. „Kdo už naši Pekařku viděl, ví, že většina scény stojí na točně, jde o dům, který se otáčí podle toho, v jakém se zrovna nacházíme prostředí. A jelikož točnu na Kuňce nemáme, musel scénograf Petr Hloušek navrhnout a naše dílny vyrobit variantu scény, která se neotáčí, ale naopak je prostorově rozložená po celé šířce jeviště na rondelu pod hradem," uvedla dramaturgyně Anna Zindulková Hlaváčková. „Přesun na Kuňku samozřejmě obnáší další změny, které však divák ani nepostřehne – například drobné úpravy kostýmů nebo výrobu sedmi dámských paruk, které když zmoknou, stále udrží svůj tvar,“ dodala dramaturgyně.