V Pardubickém letním kině Pernštejn, které po celou dobu prázdnin promítá v Tyršových sadech zcela zdarma atraktivní filmy, bude dnes od 21.30 hodin v případě příznivého počasí k vidění film Astro Boy.

Mechanický kluk

„Je to příběh mechanického kluka, který by stvořen pro napínavá dobrodružství. Ta může prožít jenom on. Jeho táta, slavný vědec Tenma, mu do vínku dal super sílu, rentgenové paprsky, rychlost a schopnost létat nad oblaky,“ uvedl jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Pernštejn Tomáš Drechsler.

Učí se poznávat svět

„Astro Boy poznává svět, učí se lidským emocím, když tu se jeho rodina a přátelé ocitnou v nouzi. Odvážný kluk se proto vrací do rodného Metro City, aby čelil možná dosud největší životní výzvě a stal se hrdinou,“ prozradil provozovatel letního kina.

Zítra na Galimatyáš

Ve čtvrtek večer se bude ve stejný čas a na stejném místě promítat Galimatyáš. „Bazil má špatné zkušenosti se zbraněmi: nejdříve jej mina, která vybuchla uprostřed marocké pouště, připravila o otce a o mnoho let později se mu přímo do mozku zavrtala zbloudilá kulka, která může v kteroukoliv chvíli udělat tečku za jeho životem,“ sdělil.

„Nový film Jean-Pierra Jeuneta (režiséra Amélie z Montmartru) se skvělým francouzským hercem Dany Boonem v hlavní roli je opravdovou filmovou událostí. Jeunetův osobitý svět, originalita příběhu a neuvěřitelná práce s obrazem jsou zárukou velmi úspěšného díla,“ řekl provozovatel kina.

(red)