Čtyřdenní nepřetržitý proud kultury a zábavy nabídne od čtvrtka do neděle 13. října řadu koncertů, tanečních vystoupení a dalších společenských událostí.

Z náměstí hřiště

Podzimní Městské slavnosti v Pardubicích byly letos poprvé rozděleny na dvě části.
První byla věnována především sportu a konala se před Zlatou přilbou.


Pernštýnské náměstí se k údivu kolemjdoucích na tři dny proměnilo v jedno velké sportoviště. Na hřišti o velikosti 20 krát 40 metrů se od 26. do 28. září prezentovaly desítky sportovních klubů a oddílů z celého města.
„Druhá část Městských slavností, která předchází dalšímu sportovnímu svátku – Velké pardubické, bude zcela věnována tradičnímu kulturnímu programu. Návštěvníci jubilejního dvacátého ročníku tak nepřijdou o Spanilou jízdu kočárů, historický program na zámku, průvod včelařů ani o jinou součást slavností, na kterou jsou zvyklí," říká produkční pořádajícího Kulturního centra Pardubice Lenka Královcová.
Své dveře v těchto dnech otevřou zájemcům také galerie, muzea, kluby, divadla a historická místa Pardubic.

Tradiční ohňostroj

Ke klasice těchto dní patří jízdy historických vozidel, Dny medu, projížďky v kočárech i sobotní lampionový průvod završený ohňostrojem na břehu řeky Labe.
Všem, kteří v pátek a sobotu zavítají do historického centra města, se otevře Pernštýnské tržiště nabízející nejrůznější produkty spojené s regionem – víno, pivo, medovinu, ale i výrobky lidových řemesel. Pro děti a jejich rodiče budou k dispozici rovněž tvořivé dílny. V sobotu ožije Příhrádek irskou hudbou a tancem v pořadu Celtic Session, zámek ovládnou dobové hry dětí a historická hudba.

V době konání slavností také vystoupí na Pernštýnském náměstí řada zpěváků a muzikantů. „V pátek večer udělá radost hlavně mladšímu a otrlejšímu publiku Dukla vozovna, v sobotu odpoledne folkařům Podzimní potlach. Po ohňostroji završí hudební program skupina Medicimbal," uvádí ředitelka Kulturního centra Romana Vojířová.