Pardubičtí herci se v říjnu vydají na festival do ruského Permu. Prestižní pozvání získala inscenace hry Martina McDonagha Mrzák inishmaanský, kterou na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla režíroval Ladislav Špiner.

„O naši inscenaci projevili zájem organizátoři mezinárodního Festivalu Martina McDonagha, který pořádá Divadlo U mostu v ruském Permu. Jeho ředitel, významný režisér Sergej Fedotov, nás před časem požádal, stejně jako další divadla z celého světa uvádějící některou z McDonaghových her, o zaslání záznamu inscenace," prohlásil mluvčí Východočeského divadla Radek Smetana.

V Permu se pak sešla odborná komise, jež z dodaných DVD nahrávek vybírala ty nejlepší inscenace, které posléze oficiálně pozvala 
k účasti na druhém ročníku festivalu.

A volba padla i na pardubickou inscenaci, která je již sice po derniéře, ale 6. října by se měla představit ruským divákům.

„Nyní se upřesňují další organizační i technické detaily. Věříme však, že ne zcela jednoduchá jednání dospějí ke zdárnému konci a my se v říjnu představíme publiku v dalekém Permu," dodal Radek Smetana.

Martin McDonagh / MRZÁK INISHMAANSKÝ
Překlad: Ondřej Pilný
Výprava: Dana Hávová
Dramaturgie: Zdeněk Janál
Režie: Ladislav Špiner
Hrají: Petr Borovec, Ludmila Mecerodová, Romana Chvalová, Zdeněk Rumpík, Jana Ondrušková a další