RECENZE 90%Kateřina Dufková

Hra o třech tučňácích a jednom zapomnětlivém holubovi vypráví příběh o Noemově arše s jistou dávkou nadsázky a vtipu. Před třemi rozhádanými tučňáky stojí nelehký úkol, podle božího posla holuba by se měli rozdělit a na záchrannou Noemovu archu jít jen dva, tedy tak, jako ostatní zvířátka. Nerozlučné trio se však rozdělit nechce, a tak vymyslí plán, jak se na palubu propašovat ve třech. Díky tomu se ale dostanou do svízelných situací a jejich podvod nakonec vyjde najevo. To už ale pršet přestává, voda ustupuje a svět se probouzí do nového života.

Na své si přijdou děti i jejich rodiče

Autor hry Ulrich Hub nenapsal Tučňáky na arše jako typickou dětskou pohádku. Text je plný vtipu a na své si přijdou jak děti, tak rodiče.
Jednotlivé scény v provedení pardubických herců nejsou přehrávané, jak se někdy u představení pro děti stává, ani dospělí se tedy při hře nenudí a některé narážky jsou určené snad přímo jim.

Druhá premiéra během dvou týdnů

V hlavních (a jediných) rolích pardubické adaptace úsměvné komedie o přátelství se představili Veronika Macková, Jana Ondrušková a Petr Borovec jako tři vynalézaví tučňáci, čtvrté role „božího posla" holuba svolávajícího zvířata na archu se ujal Ladislav Špiner.

Všichni herci předvedli standardní výkony a hráli tak, jako by byly role zvířat ušité jim přímo na míru. V dobré formě se ukázala hlavně nejnovější členka pardubického souboru Veronika Macková.
Hru pro děti i jejich rodiče připravil slovenský režisér Marián Pecko, který tak na jevištích pardubického divadla představil po Kejklíři z Lublinu druhou hru během dvou týdnů.

Kateřina Dufková