Většina komornějších představení začíná od 18:00 hodin a bude se odehrávat v šapitó, jež je umístěno na malém nádvoří zámku. Velké nádvoří bude zase sloužit k větším produkcím, jež odstartují vždy ve 21:00 hodin.

„Všechno to tu spojuje téma lásky a vztahů ve všech podobách jaké si dovedeme představit, ale můžeme slíbit, že každé to divadlo má jiný charakter, jiný žánr, jiné téma,“ řekla dramaturgyně festivalu Kateřina Fikejzová Prouzová.

Festival slavnostně zahájilo představení komediálního thrilleru Umění vraždy, které si připravil soubor Indigo Company.

Hlavním lákadlem je čtvrteční představení monodramatu Show Dr. Ruth, v podání Kateřiny Macháčkové. Jedná se o příběh ženy, která přežila holokaust a stala se ve své době nejslavnější americkou sexuální terapeutkou.

Písničkář James Harries zahrál na Parkánu pardubického zámku
FOTO, VIDEO: Písničkář James Harries zahrál na zámku v Pardubicích

„Jsem tu už poněkolikáté a jsem z toho opět nadšená nejen ze samotného představení, ale i z prostředí, ve kterém se to odehrává. Dává to tomu takové větší kouzlo,“ řekla návštěvnice
festivalu Jana Dolejší z Pardubic.

Nejen divadla mohou návštěvníci během Prenštejnlove od 25. do 29. července vidět. Na hudebí scéně na parkánu se představí zajímavá jména nejen s domácí hudební scény.