Nový hudební festival nazvaný Pernštejnská Fortuna rozezní svým melodickým folkem historické prostory pardubického zámku a Příhrádku již dnes.

Posluchačům na akci zahrají například místní skupina Marien, Žamboši, Trdlo nebo Devítka, Spirituál kvintet, Žalman & spol., Hana a Petr Ulrychovi – Javory. Festival vyvrcholí v neděli 19. srpna koncertem skupiny Nezmaři se symfonickým orchestrem Základní umělecké školy Uničov. Večerní vystoupení začínají vždy v 19.30 hodin.
Na dotazy Deníku odpovídal člen populární skupiny Nezmaři Pavel Drengubák.

Jak se těšíte na nový festival Pernštejnská Fortuna?
Na festival se těšíme velice, protože jsme v těchto historických prostorách pod širým nebem ještě nehráli, ačkoliv v samotných  Pardubicích hráváme dlouhá léta. Těšíme se tedy na premiéru.

Co se vám vybaví, když se řeknou Pardubice?
Naše mladá léta, kdy nás na své koncerty a bály zvala legendární Stopa, pak samozřejmě hokej, perník, Poupata, Marien, Pouta a další.

Na festivalu vystoupíte se symfonickým orchestrem Základní umělecké školy Uničov, jak tato spolupráce vznikla a v čem vidíte její hlavní přínos? Proč právě symfonický orchestr?

Tato spolupráce byla navázáním projektu s Jihočeskou filharmonií, která k našemu třicátému výročí nechala zaranžovat naše písničky, a pak jsme je s velikým diváckým ohlasem společně zahráli. Spolupráce pokračuje dodnes. ,,Dětský" filharmonický orchestr při Základní umělecké škole  Uničov měl chuť si to s námi zkusit a od té doby i s nimi máme na kontě několik společných hraní. Jen bych chtěl posluchače upozornit, aby se nenechali zmást tím ,,dětský", protože jejich výkony jsou vysoce profesionální. Hlavní přínos vidím v tom, že posluchači budou mít možnost slyšet naše písničky 
v podobě, v jaké je nebudou znát. Přesto si troufám tvrdit, že určitě nebudou zklamáni.

Jaké máte na tuto spolupráci ohlasy? Jak bylo složité se domluvit na tomto termínu, kdy děti obvykle mívají prázdniny?

Ohlasy na tento projekt jsou neuvěřitelné, mnoho posluchačů nám psalo, že pro ně písničky dostaly nový rozměr a že si při tom i poplakali. Zároveň nás však ubezpečovali, že to nebylo způsobeno provedením. Hezké na tom bylo to, že děti přeorganizovaly svým rodičům dovolenou tak, aby mohly na společné vystoupení v Pardubicích přijet.

Co byste novému hudebním festivalu popřáli?
Festivalu bych chtěl popřát to, čeho bude nejvíce potřeba. Hezké počasí, hodně spokojených posluchačů a mnoho dalších úspěšných ročníků. Tedy založení nové pardubické tradice, která se stane ,,pojmem".