Na pardubické třídě Míru si s námi ty nejkrásnější vánoční koledy zanotoval ve středu večer i populární zpěvák Petr Kotvald.

Petr Kotvald si své vystoupení užil

„Myšlenku projektu Česko zpívá koledy jsem podpořil opět moc rád. Samozřejmě mě trochu mrzelo, že úplně ideálně nevyšlo počasí. Déšť je totiž asi nejhorší možná varianta v případě venkovních akcí. Na druhou stranu jsem si své vystoupení s kapelou užil. Lidé byli skvělí a reagovali báječně," nechal se slyšet Petr Kotvald, který do svého repertoáru zařadil společně s pardubickým pěveckým sborem Continuo i vánoční skladbu Vánoce, Vánoce přicházejí, hitovku Jingle Bells, ale také třeba pecky Dál sníh padá či Adeste Fideles. Na závěr pak nemohla chybět ani „vánoční hymna" Petra Kotvalda Vánoce hrajou glórijá.

Vystoupení populárního zpěváka na pardubické třídě Míru sledovala společně se svou maminkou také vycházející hvězda českého muzikálového nebe, všestranná herečka, zpěvačka a dabérka Ivana Korolová.

„Z akce Česko zpívá koledy jsem měla skvělý dojem. Moc jsem si ji užila. S Petrem Kotvaldem se znám z muzikálu Mamma Mia!, kde mi Petr hraje jednoho z mých potenciálních tatínků," vysvětlila představitelka Sophie.

„Petra Kotvalda miluji za jeho bezprostřednost i krásný zpěv. Měla jsem radost, že jsem ho ve svém rodném městě mohla poprvé v životě slyšet naživo při koncertě. Celé jeho vánoční CD znám nazpaměť a musím mu složit poklonu, že jeho pardubické vystoupení znělo úplně jako z tohoto alba. Klobouk dolů," vysekla poklonu svému kolegovi Ivana Korolová.

Koledy mám ráda, řekla Ivana Korolová

„Byla jsem opravdu moc ráda, že jsem tu na akci Česko zpívá koledy mohla být. Ke koledám mám vztah velmi kladný, i když musím přiznat, že doma u vánočního stromečku je sami nezpíváme," svěřila se pardubická rodačka, která dorazila i přes velké pracovní vytížení.

Kromě muzikálu Mamma Mia!, který se hraje v pražském Kongresovém centru, účinkuje také ve Sněhové královně v Divadle Hybernia, v Johance z Arku v Divadle Kalich, ale také třeba v legendárním Semaforu. A do toho ještě dabuje a koncertuje…

Lidem se akce líbí, všiml si Jiří Petr

Spokojen s letošním ročníkem pardubické části projektu Česko zpívá koledy byl i člen Akademie populární hudby Jiří Petr. „Počasí samozřejmě člověk neovlivní. Zkoušel jsem se přimlouvat u svatého Petra, ale bohužel byl hodně vytížený, takže se nedalo nic dělat. Přestože pršelo, troufám si tvrdit, že program byl velmi dobře připravený, Petr Kotvald podal už tradičně výborný výkon. Je vidět, že to s publikem umí. Skvělí byli i moderátoři Českého rozhlasu Pardubice Petra Beránková a Miroslav Hruban. Z diváků bylo cítit, že se jim tahle myšlenka zazpívat si společně nejkrásnější vánoční koledy líbí a že za touto akcí cíleně jdou a navíc za každého počasí. To je v dnešní době určitě hodně cenné," prohlásil Jiří Petr.

„Jen bych se pro příští rok přimlouval pro návrat této akce zpět na Pernštýnské náměstí. To má přece jen své magické kouzlo, které k akcím tohoto typu patří," uzavřel člen Akademie populární hudby.