Každý rok neváhají obětovat svůj volný čas a společně s regionálním Deníkem nabízí obyvatelům a návštěvníkům města perníku ten jedinečný zážitek. Pokaždé skvěle a ještě navíc s velkou pokorou dokáží zazpívat ty nejkrásnější české koledy a vánoční písně. Nejinak to bude i letos.

„Je krásné vidět, jak hudba lidi spojuje, hlavně v tomto adventním čase. Akce Česko zpívá koledy je zážitek nejen pro zpěváky, ale určitě i pro diváky. Vážíme si toho, že můžeme být její součástí," sdělila Lucie Gregorovič Fárová (na archivním snímku), sbormistryně pěveckého sboru Continuo, který je stálicí v programu pardubické části projektu Česko zpívá koledy.

Ten bude k vidění už dnes od 18 hodin na pardubické třídě Míru u fontány, vedle Obchodního centra Magnum. „Na nové místo se těšíme. Doufáme, že si i na něj najdou cestu příznivci této akce," poznamenala dirigentka pěveckého sboru Continuo, který letos slaví své významné jubileum – desáté narozeniny.

Výroční koncert

„Výroční koncert jsme absolvovali v květnu letošního roku. V současné době se chystáme na vánoční, který se uskuteční v pondělí 21. prosince od 19 hodin v Evangelickém kostele v pardubické Hronovické ulici. Uvedeme Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby a pásmo koled od Jiřího Laburdy," dodala.

„Rybovku celý život každoročně zařazoval do vánočního repertoáru můj dědeček, ne᠆únavný propagátor sborového zpívání ve východních Čechách Vlastislav Novák, který založil Vysokoškolský umělecký soubor, Pardubický dětský sbor i náš pěvecký sbor Continuo," podotkla Lucie Gregorovič Fárová.

Krásná muzika

„Je to krásná muzika, kterou máme ve sboru moc rádi a velmi se na tento koncert těšíme. Mimo jiné také proto, že tu v premiéře nastudujeme pásmo koled od hudebního skladatele Jiřího Laburdy. Byl to velký kamarád mého dědečka, který nám toto svoje pásmo ochotně poskytl," vysvětlila dirigentka pardubického pěveckého sboru Continuo, který jako sbormistryně vede od roku 2008. „Převzala jsem symbolicky žezlo od svého dědečka Vlastislava Nováka. Jsem ráda, že sbor má za deset let na svém kontě celou řadu zajímavých a mimořádných koncertů, ale také účastí na prestižních soutěžích. Na nich se nám podařilo získat zlatá a stříbrná pásma. V létě 2016 nás čeká účast na prestižním mezinárodním festivalu IFAS, který se uskuteční v Pardubicích. I tato akce souvisí s mým dědečkem. Ten tuto přehlídku založil," uzavřela Lucie Gregorovič Fárová.