Tentokrát ne svými pěveckými schopnostmi, jako se mu to podařilo ve švýcarském Montreux na V.I.P. party k nedožitým oslavám narozenin lídra skupiny Queen Freddieho Mercuryho. Tentokrát na dovolené zabodoval jako bavič.

„Se skupinou Čechů jsme na letišti v Cancúnu čekali na náš spoj. Třikrát se nám změnila doba odletu, a tak se výprava rozprchla po terminálu. Já jsem se zatím bavil s letištním personálem. Ten najednou dostal pokyn co nejrychleji nás odbavit. Na jeho hlášení v angličtině nikdo z Čechů nereagoval. Proto mě zaměstnanci letiště poprosili, jestli bych informaci neřekl v češtině. Vzpomněl jsem si na scénu z oscarového snímku Kolja, kdy Zdeněk Svěrák hledá ztraceného chlapce v metru a lámanou rádoby ruštinou ho místním rozhlasem informuje, aby zůstal na místě. Filmovou repliku jsem do mikrofonu celému letišti zopakoval a až poté sdělil to, o co mě letištní personál prosil. Bylo jim divné, proč se Češi smáli. Podobně reagovali i Rusové, kterých tam bylo požehnaně," líčil Jiří Ševčík.

Návštěva šamana

V Mexiku navštívil i místního šamana a staré mayské památky. „Byl to silný zážitek. Na jednu z nich, která je vysoká jako pardubická Zelená brána, jsem vystoupal. A to i přesto, že bylo přes třicet stupňů Celsia a že jsem byl upozorňován, že ve spárách žijí černé vdovy, a pokud by se mi něco stalo, asi bychom to do nejbližší nemocnice nestihli," prozradil Jiří Ševčík.
Ten se vydal i na neobydlené ostrovy. „Jejich ochranu tam berou možná až příliš vážně," podotkl známý kumštýř.

„Lidé jsou v Mexiku milí, vstřícní," sdělil Jiří Ševčík, který se v exotické zemi cítil poměrně bezpečně. „Drogy se tam dají sehnat na každém kroku, ale žádný pocit ohrožení jsem neměl. Snad jedině od jaguárů či škorpionů."