Pardubická kapela Pirate Swing Band v čele se zpěvákem Jiřím Ševčíkem dobyla baštu skupiny Queen!

Davové šílenství

„Upřímně jsme nečekali, že to bude až takové davové šílenství,“ komentoval Jiří Ševčík průběh speciálního koncertu ke 40. výročí založení světo〜známé hudební formace a k nedožitým 65. narozeninám zpěváka Freddieho Mercuryho ve švýcarském Montreux, kde lídr Queen našel azyl.
„Připadal jsem si jak na stadionu ve Wembley,“ vtipkoval frontman „Pirátů“, kteří ve Švýcarsku zahráli hity kapely Queen v atraktivních swingových aranžích.

Koncert pardubické formace si vychutnávaly nejen osobnosti, které mají za sebou spolupráci s členy této proslulé britské partičky. „Piráty“ v akci měla možnost spatřit například i legenda české hudební scény Felix Slováček se svou ženou Dagmar Patrasovou. Oba prý byli jejich vystoupením doslova nadšení!

Chválou nešetřila ani kancelář skupiny Queen, která si (prý na žádost jednoho ze členů kultovní britské formace) ihned po koncertě oficiálně vyžádala jeho záznam.

Místní tisk pak o „Pirátech“ hovořil doslova v superlativech. „Byla to senzace. Něco takového jsme ještě nikdy neslyšeli. Šlo o unikátní spojení jazzu a Freddieho. Obojí je v Montreux doma,“ citoval místní média Jiří Ševčík.

„Potěšilo nás, že i naše trička, jejichž design jsem navrhl speciálně pro tuto akci, se vyprodala za dvě hodiny. Po koncertě jsme pak rozdali asi nejvíc autogramů v životě. Fotil jsem se snad s pěti sty lidmi,“ líčil frontman „Pirátů“, kteří okamžitě po svém vystoupení v Montreux dostali celou řadu nabídek na další „štace“. „Byly to velmi vážně míněné nabídky. Šlo například o možnost zahrát si ve Velké Británii, v Holandsku či Německu. Dokonce padla i varianta s Argentinou,“ nechal se slyšet Jiří Ševčík.

„V Montreux jsme byli ujištěni, že pokud natočíme CD, dostane se nám pomoci s jeho mezinárodní distribucí. To je určitě velmi potěšitelná zpráva,“ prozradil Deníku zpěvák pardubických „Pirátů“.